Jaunajā bērnudārzā iemūrēts svinīgais vēstījums nākošajām paaudzēm

Jūl 19, 2013

Piektdien, 19.jūlijā Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un AS „Siguldas Būvmeistars” būvniecības direktors Juris Pošeika iemūrēja pamatakmeni un kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm Siguldas novada pašvaldības bērnudārzam Skolas ielā 5. Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības noslēgto līgumu, projektēšanas un būvniecības darbus veic būvuzņēmums „Siguldas Būvmeistars”. Uzņēmums bērnudārza būvniecības laikā vidēji nodrošina no 20 līdz 30 darbavietas. .
Plānots, ka bērnudārzs, kurš durvis vērs nākamā gada sākumā, nodrošinās vietas 144 novada bērniem, kā arī darbavietas 20 darbiniekiem. Jaunās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai par pamatu tiek izmantots bērnudārza „Ieviņa” tehniskais projekts. Divstāvu ēkā paredzētas telpas sešām bērnudārza grupām, kā arī telpas, kas nepieciešamas vispusīgai bērnu attīstībai, ēdināšanai un bērnudārza personālam. Ēkā tiks izbūvēta aktu zāle, kuru varēs izmantot gan muzikālām, gan sporta nodarbībām.

Šobrīd jaunā bērnudārza būvniecības darbi rit pēc plāna – ir izbūvēti ēkas pamati un uzsākti ārējo inženiertīklu būvniecības darbi, norisinās elektroapgādes, meliorācijas tīklu izbūve, kā arī ūdens un saimnieciskās kanalizācijas tīklu izveide. Ir uzsākti sagatavošanās darbi pirmā stāva grīdas izbūvei un jau tuvākajā laikā AS „Siguldas Būvmeistars” uzsāks sienu būvniecību. Plānots, ka jaunais bērnudārzs spāru svētkus varēs svinēt septembra sākumā un jau gadu mijā jaunais bērnudārzs tiks nodots ekspluatācijā.

„Siguldas novadā jauns bērnudārzs ir nepieciešams daudzām novadnieku ģimenēm, tādēļ pašvaldība izmantoja iespēju saņemt Eiropas Savienības līdzfinansējumu vēl viena jauna bērnudārza būvniecībai, lai nodrošinātu bērniem iespēju saņemt kvalitatīvu pirmsskolas izglītību, kamēr vecāki strādā. Atverot jauno bērnudārzu, vietas pašvaldības pirmsskolas iestādēs tiks nodrošinātas mūsu bērniem no 1,5 gadu vecuma, jo tas ir laiks, kad vecākiem jāatgriežas darbā,” jauna bērnudārza būvniecības nepieciešamību skaidro Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

„Siguldas Būvmeistars” būvniecības Direktors Juris Pošeika: „Esam priecīgi, ka tieši mēs būvējam jauno bērnudārzu un mēs kā būvnieki noteikti darīsim visu, lai mazie siguldieši šeit varētu jauki un patīkami iepazīt pasauli un apgūt jaunas zinības. Strādāt pašiem savās mājās, tā noteikti ir liela atbildība, jo mūsu veikumu vērtēs mūsu pašu bērni un mazbērni.”

Pasākuma video sižetu iespējams noskatīties šeit:
http://www.youtube.com/watch?v=dVVfmoX0IzY


Atgādinām, ka līdz 31.jūlijam iedzīvotāji var iesniegt savus ierosinājumus par Skolas ielas pirmsskolas izglītības iestādes nosaukumu, nosūtot tos uz e-pastu prese@sigulda.lv.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldība ir noslēgusi Vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par finansējuma piešķiršanu projekta „Jauna pirmsskolas izglītības iestāde Skolas ielā 5, Siguldā” (Nr.3DP/3.1.4.3.0/13/IPIA/VRAA/006/064) realizēšanai. Projekta kopējās izmaksas plānotas 960 399,42 latu apmērā, tai skaitā attiecināmās izmaksas 955 677,38 latu apmērā, no kurām Siguldas novada pašvaldības finansējums būs 12,75% jeb 121 848,87 lati. Valsts budžeta dotācija – 21 502,74 lati, bet lielākā finansējuma daļa būs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda – 812 325,77 latu apmērā (85%).

Citi raksti šajā kategorijā:

Uzņēmuma darba laiks Lieldienās

Uzņēmuma darba laiks Lieldienās

AS “Siguldas Būvmeistars” birojs un dolomīta šķembu karjers “Tūrkalne” Lieldienu brīvdienās no 29.marta līdz 1.aprīlim NESTRĀDĀS. RBTC “Gāles Nams” darba...

Akcionāriem

Akcionāriem

Akciju sabiedrības „Siguldas Būvmeistars” valde paziņo, ka 2024.gada 26.aprīlī plkst. 16:00 Siguldā, Gāles ielā 27, AS „Siguldas Būvmeistars” birojā 2.stāvā...