Laikrakstā “Druva” raksts par AS “Siguldas Būvmeistars” ieceri arī Cēsīs būvēt daudzdzīvokļu mājas

Jūn 4, 2018

Akciju sabiedrība “Siguldas Būvmeistars” iecerējis Cēsīs, Vilku un Saules ielas krustojumā, būvēt īres daudzdzīvokļu mājas.

Par darba sarunu ar būvniekiem pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos informēja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Akciju sabiedrības jurists Jānis Purgailis “Druvai” apstiprināja, ka projekts uzsākts, tas vēl pašā sākuma stadijā: “Esam minētajā vietā nopirkuši zemi un pašvaldībai iesnieguši teritorijas vīziju. Plānotas četras daudzdzīvokļu mājas, katrā apmēram 22 dzīvokļi.” Uzņēmums iegādājies arī šajā teritorijā esošo bumbu patvertni, ko neplānojot nojaukt, tajā būs autostāvvietas, bet virs patvertnes – atpūtas zona. Siguldieši jau sazinājušies ar būvniekiem, kas cēluši patvertni, tie apņēmušies būvi sertificēt, lai var izmantot autostāvvietas vajadzībām.

“Siguldas Būvmeistaram” ir pieredze Siguldā, kur kopš 2008.gada uzceltas deviņas daudzdzīvokļu mājas, un, kā vēsta informācija mājaslapā, visi dzīvokļi ir izīrēti vai pārdoti.

“Piedāvāsim arī Cēsīs dzīvokļus īrēt ar izpirkuma tiesībām,” skaidro J. Purgailis. “Pirmo divu gadu laikā samaksāto īres maksu ieskaita pirkuma cenā, tie ir apmēram desmit procenti no kopējās vērtības. Tad arī bankas vairs neprasa pirmo iemaksu, jo tā jau veikta. Divos gados var saprast – pirkt var turpināt īrēt neierobežotu laiku.”

Cēsīs ieplānots būvēt mājas ar divu un trīs istabu dzīvokļiem 50 – 65 kvadrātmetru platībā. Ja uzņēmums laikā izpildīs visus mājas darbus, lai nākamā gada sākumā saņemtu būvatļauju, pavasarī sāksies pirmās mājas būvniecība, ko iedzīvotāju rīcībā nodos 18.novembrī.

“Ja janvārī, februārī būvatļauju nedabūsim, projektu pārcelsim par gadu, jo svarīgi darbus sākt līdz ar sniega nokušanu. Katru gadu iecerēts uzcelt vienu māju, kurā iedzīvotājiem piedāvāsim dzīvokļus ar pabeigtu iekšējo apdari, aprīkotu vannas istabu un iebūvētu virtuves iekārtu,” stāsta J. Purgailis.

Autors: Jānis Gabrāns
Datums: 31.05.2018
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas
http://news.lv/Druva/2018/05/31/cesis-taps-ires-nami

Citi raksti šajā kategorijā:

Cēsis svinam Spāru svētkus

Cēsis svinam Spāru svētkus

Šī gada 10.augustā Cēsīs, mūsu Cēsu Māju kvartālā svinējām kārtējos Spāru svētkus. Tiek būvēta jauna daudzdzīvokļa māja Cēsīs, Siguldas ielā 4. Mājai kopumā...