Ogres Vēstis: Lielrvārdē atklāj attīrīšanas iekārtas

Nov 21, 2008

Piektdien, 14.novembrī, Lielvārdē, svinīgā pasākumā pārgriežot sarkano lentu un parakstot pieņemšanas nodošanas aktu, oficiāli pieņēma ekspluatācijā jaunās attīrīšanas iekārtas, kas valstij un pašvaldībai izmaksāja vairāk nekā pusotru miljonu latu. Inženiertehniskās būves nozīmīgumu lielvārdieši ikdienā varētu arī nepamanīt. Darbu pasūtītāja – SIA «Lielvārdes Remte» pārstāvis Aivars Griņēvičs skaidroja, ka iekārtas mazinās smaku, kas, iespējams, iepriekš bija sajūtama attīrīšanas iekārtu tuvumā, un uzlabos ūdens kvalitāti Daugavā. Pirms rekonstrukcijas darbiem attīrīšanas iekārtas tikpat kā nedarbojās, tādēļ Daugavā ieplūda neattīrīti notekūdeņi, tāpēc uzņēmumam vairākkārt nācies maksāt sodanaudu. Neattīrītie notekūdeņi, kas ieplūda Daugavā apmēram 50 metru no krasta Graužupītes apkaimē, bija par iemeslu peldvietu piesārņojumam. Nu notekūdeņi ir tik tīri, ka tos bez bažām varot izmantot uzturā, apgalvoja Valsts Būvinspekcijas Kontroles daļas vadītājas vietnieks Jānis Ivbulis, pieņemot iekārtas ekspluatācijā.

«Šis ir trešais nozīmīgais objekts, ko SIA «Lielvārdes Remte» šogad pieņem ekspluatācijā,» klātesošos uzrunāja A.Griņēvičs. «Pirmais bija ūdensvadu un kanalizācijas tīklu paplašināšanas projekts, kā rezultātā tika izbūvēts 2000 metru ūdensvads, un 700 metru kanalizācijas vads. Veikts arī kapitālais remonts kanalizācijas sūkņu stacijās ar automātisku vadības kontroli. Otrs nozīmīgākais notikums uzņēmuma dzīvē – administratīvās ēkas rekonstrukcijas pabeigšana, kas izmaksāja 400 000 latu.»

A.Griņēvičs pastāstīja, ka ceļš uz jaunajām iekārtām nav bijis viegls. Pirmkārt, nācās vairākkārt izsludināt konkursu, jo tas notika laikā, kad būvniecības izmaksas bija ļoti augstas. Pretendentu skaitu nevairoja arī nosacījums, ka būvdarbu veicējam jau jābūt pieredzei attīrīšanas iekārtu izbūvē. Rezultātā konkursā uzvarēja AS «Siguldas Būvmeistars» kas jau var lepoties ar ievērojamu pieredzi – līdzīgu būvi Cēsīs. «Mēs ar šo projektu gatavojamies startēt konkursā «Gada labākā inženierbūve,» atzina AS «Siguldas Būvmeistars» celtniecības izpilddirektors Juris Pošeika.

Būvnieku paveikto atzinīgi novērtēja gan A.Griņēvičs, sakot, ka visi darbi izdarīti kvalitatīvi un pirms noteikta termiņa, gan Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska. «Mūsu pusē tādi būvnieki reti manāmi – teikšu, kā ir!» atzinaLielvārdes mērs.

Attīrīšanas iekārtu darbību regulēs dators, bet apkalpojošais personāls varēs vērot notiekošo monitorā. Objekta datorizēšanu veica «Siguldas Būvmeistars», kas visiem paveiktajiem darbiem dod divu gadu garantiju.

Kristīne Zaķe

Kristīnes Zaķes foto

Citi raksti šajā kategorijā: